Kontakt

Kundenservice Mitarbeiter

Ahoj, já jsem Verena.

Jak vám mohu pomoci?

Můžete mě kontaktovat e-mailem na adrese info@koupithvezdu.cz
Často Kladené Otázky (FAQ)


Jak dlouhá je dodací lhůta? Kdy mi zásilka dorazí?

Každý pracovní den zpracováváme všechny objednávky z předchozího dne. V tento den zpracování bude vaše hvězda zaregistrována, dokumenty vytištěny v tiskárně a vše bude zabaleno a odesláno. Dodací lhůta je s využitím pošty nebo DHL obvykle 3–5 pracovních dnů. Dodací lhůta jsou s využitím služby DHL Express obvykle 1–2 pracovní dny. Běžné zásilky Deutsche Post nejsou sledovány, takže vám během přepravy nedokážeme sdělit, kde se vaše zásilka nachází. Zásilky odeslané službou Deutsche Post Tracked, DHL nebo DHL Express lze sledovat elektronicky pomocí sledovacího čísla, které od nás dostanete. Dodací lhůtu mohou ovlivnit mimořádné události (např. povětrnostní podmínky, pandemie atd.). Nad nimi bohužel nemáme kontrolu.

Je možné balíček pojmenování hvězdy doručit expresně?

Ano, za příplatek můžete vybrat doručení službou DHL Express. Váš balíček pojmenování hvězdy pak bude mít následující pracovní den prioritu a bude z našeho expedičního centra odeslán stejný den. Doručen poté bude do jednoho pracovního dne. Pokud žijete v odlehlé oblasti, může ve výjimečných případech doručení trvat dva pracovní dny. Doručení službou DHL Express probíhá od pondělí do pátku. Dodací lhůtu mohou ovlivnit mimořádné události (např. povětrnostní podmínky, pandemie atd.). Nad nimi bohužel nemáme kontrolu.

Kterou doručovací službou bude objednávka doručena?

Zásilku vám můžeme odeslat službami Deutsche Post, Deutsche Post Tracked, DHL nebo DHL Express. Zvolit ji můžete na konci objednacího procesu. V mezinárodním distribučním centru bude vaše zásilka předána místní doručovací službě, jako je Česká pošta nebo DHL Express Czech.

Co se stane, pokud v době doručení nebudu doma?

Naše partnerské doručovací služby se o doručení na adresu příjemce pokusí nejméně jednou. Pokud se doručení nepovede, je možné zásilku vyzvednout na pobočce nebo nechat u souseda. V obou případech by vás partnerská doručovací služba měla informovat o tom, kde se zásilka nachází. Pokud jste od nás dostali sledovací číslo, můžete zásilku rovněž sledovat elektronicky. Potřebujete-li provést jakékoli změny v doručovací adrese, kontaktujte přímo službu DHL nebo DHL Express. Tato služba je k dispozici pouze u zásilek ve službách DHL a DHL Express.

Můžu koupit hvězdu na účet nebo zaplatit při doručení?

Bohužel ne, objednávky s nákupem na účet nebo platbou při doručení již nenabízíme. Veškeré balíčky registru hvězd odesíláme až po přijetí platby. V minulosti jsme bohužel u těchto dvou platebních metod zaznamenali příliš mnoho problémů s platbami. Můžete však využít další platební možnosti, jako je platba kartou, PayPal nebo předplatné.

Jaké je „Datum pojmenování“ hvězdy?

U některých produktů je možné přiřadit rovněž datum pojmenování hvězdy. Toto datum může být v budoucnu i v minulosti. Může se například jednat o něčí datum narození, výročí nebo jakékoli jiné datum.

Nepřišlo mi potvrzení objednávky. Obdrželi jste objednávku?

Nejprve se prosím podívejte v e-mailu do složky nevyžádané pošty. Potvrzení objednávky mohlo skončit tam. Je také možné, že jste omylem zadali e-mailovou adresu nesprávně. Pošlete nám e-mail s co nejvíce informacemi o objednávce. Můžeme vám poté poslat jiné potvrzení objednávky manuálně.

Ve jméně / datu / věnování mám chybu. Můžete mi poslat certifikát znovu?

Vždy je třeba zkontrolovat potvrzení objednávky! Jsou v něm shrnuté veškeré informace, které jste zadali. V případě žádosti o změnu prosím neprodleně kontaktujte naši zákaznickou službu e-mailem. Rychlé žádosti o změnu ještě před tiskem nebo odesláním balíčku jsou možné bez problémů. Pozdější změny však lze provést bohužel jen za servisní poplatek 15 € plus náklady na doručení.

Můžu změnit údaj v objednávce (např. doručovací adresu), pokud již byla podána?

Dokud objednávka nebyla zpracována, můžete nám poslat změny e-mailem.

Můžu objednávku zrušit?

Na produkty opatřené vlastním jménem se právo na odstoupení od smlouvy nevztahuje, protože se jedná o personalizované produkty.

Dodávka je neúplná. Můžete dodat chybějící část?

Samozřejmě! Pokud se nám výjimečně stane, že zapomeneme něco přibalit, velice se omlouváme. Snažíme se však takovýmto situacím předcházet. Pošlete nám prosím e-mail s číslem objednávky a uveďte, která část chybí. Neprodleně ji doručíme.

Jak můžu kontaktovat zákaznickou službu?

Zákaznickou službu kontaktujete na adrese info@koupithvezdu.cz. V pracovní dny vždy obdržíte odpověď na dotaz do 24 hodin.

Jak svou hvězdu najdu?

Není vždy snadné najít na nočním nebi určitou hvězdu. Úvodní obrázek si můžete udělat pomocí softwaru Stellarium: https://www.koupithvezdu.cz/stellarium/. Číslo HIP hvězdy najdete v osobním certifikátu. V softwaru jsou hvězdy pojmenované podle katalogu Hipparcos (HIP). Osobní registraci najdete zde: Starling Star Registry. Profesionální balíček a balíček Deluxe rovněž obsahují průvodce, abyste se na nočním nebi zorientovali. Nejprve vyhledejte příslušné souhvězdí. Poté na přiložené hvězdné mapě vyhledejte v souhvězdí svou hvězdu. Souhvězdí však nemusí být v daný čas vůbec viditelné. Téměř všechna souhvězdí jsou viditelná jen v určitém období v roce. V takovém případě je nutné si počkat na správnou dobu.

Je jméno hvězdy vědecky uznávané?

Hvězdy se stále znovu a znovu přejmenovávají už tisíce let a bohužel neexistuje žádný jednotný vědecký registr. Existují však astronomické katalogy hvězd, jako je Hipparcos (HIP) a Henry Draper Catalogue (HD). V obou katalozích však mají hvězdy pouze číselné označení a pojmenování tak má stejně jako u vaší osobní hvězdy pouze symbolický význam. Naší službou je zajistit pro příjemce balíček s nezapomenutelným dárkem, který zdůrazní jeho jedinečnost. Kromě toho také existuje mnoho dalších poskytovatelů pojmenování hvězd, takže není možné zaručit, že hvězda, byť maličká, nebude nikým na celém světě pojmenována jinak. Konkurenci, která tvrdí něco jiného a nabízí oficiální pojmenování hvězdy, v žádném případě nevěřte.